Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ali Kınık Kimdir? Ali Kınık Biyografisi ve Hayatı 0

Ali Kınık Kimdir? Ali Kınık’ın Biyografisi

Ali Kınık, 3 Şubat 1974 tarihinde Malatya’nın Akçadağ ilçesinde dünyaya gelmiştir. Anne ve babası ile güncel herhangi bir veri bulunmamaktadır. Türkiye’de müzisyen, besteci ve söz yazarı kimlikleriyle tanınmaktadır.

Ali KINIK Çocukluğu ve Eğitim Hayatı

Çocukluğunun tamamı Malatya’da geçen ünlü besteci Ali Kınık, çocukluğunda müzikle yakından ilgilenmiştir. Lise öğrenimini Malatya’da görmüştür. Daha sonra üniversite sınavlarına girmiş ve sonuç olarak Elazığ Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Bu bölümden mezun olduktan sonra söz yazarlığı yapmaya başlamış ve yazıları ünlü dergi, gazete ve kitaplarda yayınlanmıştır.

 

Ali KINIK Kariyeri

Ali Kınık’ın müzik dünyasına ilk adımı1996’da çıkarmış olduğu “Beni Öldü Say” adlı albümü ile gerçekleşmiştir. Bu albüm tamamen özgün olup kendi kaleminden ve bestesinden oluşmaktadır. Bu albümü yapan firma Kültür Müzik’tir. Bu albümle piyasada büyük bir çıkış yapan Kınık, daha sonra 2003’te “Bu Şarkı” adlı albümü piyasaya sürmüştür. Bu albümünde beğenilmesiyle sırasıyla 2005’te “Bir Millet Uyanıyor” 2006’da “Duvar Yazısı” 2008’de “İsyan Şarkıları”, 2010’da “Ali Ayşe’yi Seviyor” adlı albümü çıkarmış ve sanatçı 2010’da çıkardığı albümle gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Sonrasında 2012’de “Düşe Kalka” ve 2015’te “Kalbi Kırık Şarkılar” albümlerini çıkarmıştır.

Ali KINIK Albümleri

1996 – Beni Öldü Say
2003 – Bu Şarkı
2005 – Bir Millet Uyanıyor
2006 – Duvar Yazısı
2008 – İsyan Şarkıları
2010 – Ali Ayşe’yi Seviyor
2012 – Düşe Kalka
2015 – Kalbi Kırık Şarkılar
Ali KINIK En Çok Sevilen Şarkıları
Son Bir Defa
Bildiğin Gibi Değil
Ali Ayşe’yi Seviyor
Yalnız Değilsin
Bu Şarkı
Çal Kemancı
Kuralsız
Avare
Yalanmış
Kurtlar Sofrası
Ali Ayşe ‘yi Seviyor Albümünün Hikayesi
Ali Kınık, henüz 20’li yaşlardayken “Ayşe” adında bir kızı sevmiştir. Ancak aşırı solcu bir aileye sahip olan Ayşe’nin ailesi Ali Kınık’ı istememiştir. Bunun üzerine Ali Kınık, Ayşe’ye ailesinden vazgeçmesini ve kendisiyle gelmesini teklif eder. Ayşe’nin bu isteği geri çevirmesi üzerine Ali Kınık Ayşe’yi terk eder. Bunun üzerine de bu olaya ithafen “Ali Ayşe’yi Seviyor” adlı albümü çıkarır. Bu albüm sanatçının en sevilen albümlerinden biri olmuştur.

Ali KINIK Özel Hayatı
Ali Kınık, evli ve bir çocuk babası olup çocuğunun adı Göktürk’tür.

Beğenebileceğiniz Müzikler