Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Duman Biyografi

Doksanlı yılların başında müzik yaşantısına başlayan grup elemanlarından vokalist Kaan Tangöze öğrenim görmek amacı ile gittiği Seattle`da müzik yaşamına devam etti ve Türkiye`de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı. Türkiye`deki grubu “Mad Madame“ ile Seattle ve Los Angeles`da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye`ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil`i de Ari Barokas ile beraber çaldıkları “Mad Madame“ grubuna…

Duman (müzik grubu) üyelerini tanıyalım:
Kaan Tangöze : 5 Eylül 1973’te İstanbul’da doğdu. Alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristi. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze’dir. Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü’nü bitirmiştir. ABD’de University Of Seattle’da ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle’da yazdığı ‘La,la,la,la’ isimli bir parçası ABD’de yayınlanan iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı.

10 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay Kaan Tangöze’nin evinde intihar etmiştir. 24 Mart 2010 tarihi ile evlenerek Hakan adında bir oğlu olmuştur.

Batuhan Mutlugil : 8 Nisan 1974’te İstanbul’da doğdu. Duman grubunun gitaristidir. Müzik hayatına 3. sınıftayken dedesinin aldığı klasik gitarla başlar, sonra tekrar gitarla buluşması 15 yaşında babasının bir elektro gitar alması üzerine bir daha elinden gitarı bırakmamıştır. Doğuş Koleji’nden mezun olunca, üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlamıştır Duman’dan önce babasıyla beraber çaldığı Blue Blues Band’de çalışmaktaydı.1990-1991 yıllarında Fenerbahçe ile yelken şampiyonu olmuştur.

Duman Müzik
D
D
Beğenebileceğiniz Müzikler